TFF Başkanı Büyükekşi’den Engelliler Haftası mesajı!

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

TFF Başkanı Büyükekşi mesajında şu ifadeleri kullandı:

Engelliler Haftası’nı, engelli bireylerimizin hayata katılımlarının sağlanması, standartlarının yükseltilmesi, spora teşvik edilmeleri ve yaşanan sorunlara ortak çözümler aranması konusunda çok önemsiyorum. Zihinlerdeki engelleri kaldırıp empati kurmak, engelli vatandaşlarımız için sürekli daha iyisini aramak, toplumsal farkındalığı artırmak, hayata ve spora katılımlarını sağlamak açısından bir fırsat olarak görüyorum.

2006 yılında TFF bünyesinde oluşturulan, FIFA ve UEFA’ya bağlı ülkeler arasında ilk ve tek olma özelliğini taşıyan Engelliler Koordinasyon Kurulumuzun Bedensel, İşitme, Görme Engelli ve Özel Sporcular Federasyonları ile iş birliğinin meyvelerini topluyoruz. Ayırt etmeksizin 7’den 70’e herkese bu güzel oyunun ulaştırılması misyonumuz doğrultusunda ‘Türkiye Futbol Oynuyor’ projesi ve ‘Futbol Aşkı Engel Tanımaz’ sloganıyla ekilen tohumların sporcularımızın ellerinde madalya ve kupaya dönüşmesini kıvançla izliyoruz. Müthiş azim ve mücadeleyle ilham kaynağı olan Ampute, Down Sendromlular, Sesi Görenler (Görme Engelliler) ve İşitme Engelliler Milli Takımlarımızın başarılarını ayakta alkışlıyoruz.

Stratejik iş birliği yaptığımız, her geçen yıl desteğimizi daha da artırdığımız federasyonlarımızla birlikte engelli futbolunda dünyada söz sahibi ülkelerin en başında gelmenin onurunu yaşıyoruz. Çıtayı hep en üste koyan bir Federasyon olarak bu başarılarımızın katlanarak büyüyeceğine inanıyoruz. Geçmişte olduğu gibi bugün de müthiş azim ve mücadeleyle ilham kaynağı olan engelli sporcularımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nın hayırlara vesile olmasını diliyor, başta Ay-Yıldızlı armamızı göğüslerinde şerefle taşıyan, her biri başarı hikayesinin tek başına kahramanı olan sporcularımız olmak üzere, tüm engelli vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x