Telefondan kumar oynayan Türk’ün ibretlik sonu, herşey için çok geç

Artık telefonlar üzerinden kumar ya da bahis oynamak çok kolay. Tek bir uygulama ile hızlı bir şekilde telefon üzerinden “dede” olarak bilinen oyunu oynayabiliyorlar.

Asıl sorun ise bu oyunun içerisindeki tuzaklar. Bu tarz kumar uygulamaları yapan Kıbrıs kökenli bir yazılım firması uygulamaları ifşa etti.

Firma çalışanları, ufak meblağlarla kazanma oranının yüksek, yüksek meblağlarla kazanma oranının ise çok düşük olduğunu açıkladı.

Yani oyuncuların ağzına bir parmak bal çalınarak cebindeki bütün para alınmak isteniyor. Aynı 27 yaşındaki C.B’ye olduğu gibi.

Üniversite mezunu olan C.B Denizli’de emlak işiyle uğraşıyor. Bir gün bu uygulamalarla tanışan C.B.’nin hayatı kabusa dönüşüyor.

Elindeki herşeyi kaybeden C.B. bu oyuna 2 dairesini satıp yatırıyor. Her seferinde kazanma hırsı ile daha fazlasını kaybeden C.B. sonunda intihar etmeyi düşünmeye başlıyor.

Bu noktada devreye C.B.’nin İstanbul’da yaşayan ailesi giriyor. Oğullarını gelip Denizli’den alan aile İstanbul’a geri dönüyor.

C.B.’nin psikolojisinin iyileşmesi ise tam 6 ay alıyor. Sonrasında normal hayatına dönmeye çalışan C.B. birikiminin tamamını ise ne yazık ki kaybediyor.

Ne yazık ki bu uygulamalara erişim hiçbir şekilde kısıtlanabilmiş değil. Önüne geçmek de kısa vadede çok kolay görünmüyor.

Polis arada yasadışı kumar uygulamaları için baskınlar yapsa da bunların çoğu yurt dışı merkezli.

Bu sebepten ötürü kumar uygulamaları üzerinde düzenli bir denetim sağlamak fazlasıyla zor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x